Põhja-Eesti Vutifarm

Pōhja-Eesti Vutifarm tegeleb linnu kasvatamise ja munade tootmisega.

Vutifarm loodi  2018 aastal, ajendatuna Olga ja Marki külastusest Venemaale, kus avanes võimalus proovida marineeritud vutimune. Peale seda otsustasid nad võtta endalegi vutid. Kohe esimesel tegevusaastal tunnustati neid  “Parim valgutoode 2018” tiitliga.  Sama tunnustus teeniti välja ka järgmisel tegevusaastal.

Peale seda avastasid nad, et munadest võib teha kõike, lõpmatuseni retsepte. Nad ise ei osanud ka varem mõelda, et munadest nii palju teha saab.  Nad arvasid, et saab ainult keeta ja praadida. Nende valikus on juba üle 20 toote kuhu kuulvad isegi magusad munad, vürtsikad munad  mis tuleb tarbida pohlamoosiga ja ka munad õlles, kuid peale nende söömist rooli keerata ei tohi.  Nad on avastanud, et mune on võimalik teha igas maitses ja igas värvuses.

Nüüdeseks on valminud  ka täiesti uus hoone koos uute seadmetega- haudejaam, kus saab korraga inkubeerida 1800 vutitibu.

Kuna munade koorimisega tegeletakse palju, siis tekkis neil ka mõte panna munakoori seebi sisse ning selle tagajärjel valmis “Kooriv seep” mis on eelkõige mõeldud jalgadele.

Mõlemad on ära tulnud oma endisest töökohast – naine oli õmbleja, mees tegutses metsanduse alal – ning keskendunud vuttide kasvatamisele ja munadele lisaväärtuse andmisele oma osaühingus Põhja-Eesti Vutifarm.

rulli tagasi algusesse
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru