Meemeistrid

Me oleme üks väike pere, kelle kireks on mesilased ja mesi. Meie peres on mesindamise kogemusi juba aastakümnete jagu, aga 10 aastat tagasi otsustasime luua mesindusettevõtte Meemeistrid ning hakkasime otsima kohta, kus oma mesilastega toredasti askeldada. Kui mesilased on meil laiali ümber Põltsamaa paiknevate rabade, metsade ja niitude, siis tootmise tarvis leidsime põneva krundi Põltsamaa külje all, kus kunagi asus küla keskus seltsimaja ja Annamõisa meiereiga. Pärast meierei põlengut sai sellest küla väike prügimägi ning võsa ja hein olid üle pea. Siiski nägime me selles kohas midagi, mis meil silma särama pani. 5 aastaga oleme rajanud sinna kaasaegsed tootmishooned, mida näitame uhkusega ka külalistele. Küla prügimäest on saanud elav ja arenev talukompleks, kuhu sel aastal rajasime ka päikesepargi, et enamus oma tootmiseks vajalik elekter taastuva elektri peale üle viia. Kuna meile meeldib sagin ja sumin, tulid eelmisel aastal meile suvitama ka kihnu maatõugu jäärapoisid, kes etendasid meie talus aedniku rolli. Nüüd siis asume vaikselt vana meierei taastamise kallale, et üha tihemini meile sattuvad kliendid ja külastusgrupid saaksid veelgi mõnusama vastuvõtu osaliseks. 

Meie mesinik on lõpetanud Olustvere Maamajandus- ja teeninduskooli, omandanud aastaid kogemusi Soome suurmesilas ning loomulikult lähtume oma tegevuses heast mesindamise tavast.

 
Pakume oma meesõpradele ja kõigile, kes külateelt sisse astuvad ülevaadet meie talukoha ajaloost, mee tootmisest, mesilaste elust otse mesilas või läbi vaatlustaru ning loomulikult pakume degustatsiooni kõigi meie toodete osas. Tooteid on meil palju, kuna lisaks klassikalisele meele toodame ka maitsemeesid (neid on meil kokku 13 erinevat), mis põhinevad peamiselt just Eestile iseloomulikel maitsetel. Nii leiab meie valikust mett mustsõstraga, maasikaga, kuusekasvumahlaga, kui ka jõuluajal paljude lemmikut jõulumett kaneeli ja marjadega. Enamus meie toodetest on pakendatud taaskasutatavasse klaastaarasse. Püüame oma tegevuses võimalikult palju jälgida keskkonnahoidu ja loodussäästlikkust. 
 
Oleme 4 aastat osalenud avatud talude päeval, võõrustades huvilisi nii lähemalt kui kaugemalt. Meie juurde on lihtne tulla, bussid mahuvad ka hoovi ära ja kui me parasjagu mesilas ei ole, siis alati kutsume edasi ja pakume teed ja mett. No ja kui teed ei soovi, siis mett saab alati:)
rulli tagasi algusesse
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru