Allika Talu

Allika talu asub kaunis Allika külas Saue vallas, Harjumaal. Talu ajalugu ulatub kaugele minevikku ja talu osteti päriseks juba 1896 aastal. Allika talu OÜ on aga asutatud 2016 aastal ning tänane talupere pühendunud naturaalsete ja maitsvate  talutoodete pakkumisele. Talus peetakse väga oluliseks loodusega ühes rütmis käimist ning keskkonna hoidu läbi mille tuua tarbijateni parimad kvaliteetsed mahetooded.

Mahe lihaveise- ja lambakasvatus on Allika Talu peamine tegevusvaldkond. Umbes 140 hektarit majandatakse tulevikku silmas pidades, et hoida ja kaitsta looduslikku mitmekesisust. Kasvatatakse Simmentali ja Wagyu tõugu ristand lihaveiseid ja Eesti tumedapealiseid lambaid. Loomi söödetakse vaid rohumaa söödaga ning kasutatakse portsjonkarjatamist. Ühtlasi liiguvad loomad iga 2-5 päeva tagant uuele karjamaale mis tagab värske ja lopsaka sööda olemasolu. Tulemuseks on kvaliteetne liha, mis on rikas mineraalide, vimatiinide ja toitainete poolest. Loomakasvatuse sidumine looduse rütmiga tagab, et veiste ja lammastega koos saab ka kogu ümbritsev elu ühes ämblike, usside ja liblikatega hästi eksisteerida ning ühtse ökosüsteemina toimida.

Allika talus on kohapeal väike lihatööstus mis võimaldab ettevõttel pakkuda värsket toodangut otse talust taldrikule. Ettevõtte eesmärk on pakkuda tarbijatele võimalust käia kohapeal ja näha kuidas loomi kasvatatakse, kus ja kuidas liha töödeldakse ning soovi korral osta teadlikult puhast toitu otse talust!

Allika talu toodangut on võimalik osta talust kohapealt või tellides facebooki lehe kaudu www.facebook.com/allikatalu

rulli tagasi algusesse
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru