Pressiteade ja GALERII: Parim Talutoit 2023 raames selgitati välja parimad tooted.

Eestimaa Talupidajate Keskliit
PRESSITEADE
27. juuli 2023


Pressiteade ja GALERII: Parim Talutoit 2023 raames selgitati välja parimad tooted.

Eile kogunes Tallinnas, Academic Food Lab’is žürii, toiduajakirjanike, valdkonna ekspertide ja tippkokkadega, kes selgitasid pimetesti abil välja 2023 aasta parimad talutoidu maitsed.

Fotod: Rene Riisalu

Kõige tihedam konkurents oli juba mitmendat aastat juustude kategoorias. Üllatajateks olid mitmed alkoholivabad joogid, fermenteeritud küüslauk ja lambapiimast tehtud jäätis.
Parima talutoidu väljaselgitamiseks hindas professionaalne žürii koosseisus Rain Kuldjärv, Silja Luide, Siiri Kirikal, Lia Virkus, Mari-Liis Ilover, Tuuli Mathisen, Kerli Nõges, Brit Rosen, Vladislav Datšuk, Kenneth Karjane ja Teele Üprus nii talutoodete maitseid, pakendeid, tootjate äriplaane, tootearendust ja turundusideid.

 

Hindamissüsteemi alusel valiti kategooriate võitjateks:
Parim piimatoode: Pajumäe talu kohupiimakreem sõstra ja roseepipraga (Viljandimaa)

Parim pagaritoode: Tänava talu Marjatari tatra-šokolaadi müsli (Läänemaa)

Parim Tervisetoode: Vinkymoni Fermenteeritud küüslauk, omas mahlas (Lääne-Virumaa)

Parim maius: Meemeistrite DUO mesi astelpaju ja musta sõstraga (Jõgevamaa)

Parim alkoholivaba jook: Öselwise OÜ Wösel passioni Shrub (Saaremaa)

Parim alkoholiga jook: Vinkymoni puuviljavahuvein õuna – ebaküdoonia-rabarberi-meega (Lääne-Virumaa)

Parim lisand: Meemeistrite mesi musta küüslauguga (Jõgevamaa)

Parim juust: Andre Farmi Andre Excellent V.O (Tartumaa)

 

Parim talutoit 2023 peavõitja kuulutatakse välja 2. septembril Tallinnas Põhjala Tehases toimuval suurel „Maa tuleb linna“ talutoidu laadal.

 

Parim Talutoit žürii esimees Rain Kuldjärv: “Tänavune Parima Talutoidu valimine oli meeldiv maitseterännak, kus olid esindatud tuttavad kodumaised maitsed nii puhtal kujul kui ka põnevates kooslustes. Koheselt tuleb meelde krehvtine fermenteeritud küüslauk, aga ka näiteks põnev kooslus juustu ja musta küüslaugu vahel. Kõige tihedam oligi konkurents juustude ning jookide, nii mitte-alkohoolsete kui alkohoolsete jookide, kategoorias. Lisaks leidus rohkelt ka põnevaid jäätiseid ja muud magusat, näiteks oli minu jaoks täiesti uus avastus „Astelpaju kaerakiisla“. Kindlasti tasub Eesti talutoodangul silma peal hoida, sest põnevaid maitseelamusi pakkuvaid tooteid jagub igale maitsele!”

 

Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse liige Kerli Atsi sõnul on Eesti talutoit peegeldus meie kohalikust toidutootmisest – kõrge kvaliteediga, värske ja jätkusuutlik.  

 

Parima talutoidu konkurss sai alguse 2016. aastal. Kõige parema talutoidu väljaselgitamiseks hindab professionaalne žürii nii talutoodete maitseid, pakendeid, tootjate äriplaane kui ka tootearendust ja turundusideid.  Konkursi võitjad saavad oma toodetele vastava märgise, et tarbijatel oleks neid tooteid lihtsam leida ja märgata.

 

Konkurss Parim talutoit toimub „Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude

kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus“

raames ning seda toetab Euroopa Liit. Parima talutoidu konkursi korraldaja on

Eestimaa Talupidajate Keskliit.

 

Lisainfo

Kerli Ats

Eestimaa Talupidajate Keskliit

Tel. +372 5647 5660

E-post: kerli@taluliit.ee

www.taluliit.ee

www.talutoit.ee

www.agroturism.ee

rulli tagasi algusesse
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru