“Parim talutoit 2016” tiitlile kandideerib 77 talutoodet

Talutoidu žürii

Eestimaa Talupidajate Keskliidu poolt  korraldatavale esimesele “Parim talutoit 2016” konkursile esitati Eesti talutootjate poolt kokku 77 talutoodet veerandsajast talust.

15. juulil valiti kohvikus Kuusk Hernesto “Parim talutoit 2016” hindamiskomisjoni poolt välja alagruppide võitjad, kes osalevad “Parim talutoit 2016” finaalis. Üldvõitja ja alagruppide parimad kuulutatakse välja 30. juulil XXV Eesti Talupäevadel Jänedal.

Käesoleval aastal esimest korda toimuval “Parim talutoit 2016” konkursil osaleb 25 talupidamisest pärit 77 talutoodet. Parima talutoode valimisel hinnati nii talutoodete maitset kui ka talunike äriplaane, tootearendust ja turundust. “Suur osalejate huvi näitab, et vaatamata turu keerulistele olukordadele panustavad Eesti talupidajad järjest enam kvaliteetsete ja maitsvate talutoodetele loomisesse,” ütles Eestimaa Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm. “Eestimaa talupidajad suudavad vaatamata tarbijate hinnatundlikkusele investeerida toorearendusse ja pakkuda inimestele kvaliteetset, maitsvat ja ennekõike huvitavat kodumaist talutoitu.”

„Parim talutoit 2016” konkursile esitati erinevates kategooriates arvukalt tooteid:

  • Parim piimatoode (k.a sõretoode) – 24 toodet
  • Parim pagaritoode – 9 toodet
  • Parim lihatoode – 3 toodet
  • Parim keedis – 17 toodet
  • Parim tervisetoode – 7 toodet
  • Parim jook – 5 toodet
  • Parim maius – 12 toodet

“Parim talutoit 2016” hindamisel osalesid Eesti Peakokkade Ühendusest Kadri Tran ja Heidi Pinnak, Nami-nami.ee portaali eestvedaja, toidublogija Pille Petersoo, ettevõtja ning saate “Kapital” kaasautor Mart Kuusk, toidukriitik ja blogija Margit Kirsipuu, Selveri ostudirektor Katrin Riisalu, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli pedagoog Marika Kaska, Eesti Maaülikooli lektor Tiiu Ohvril ning Eestimaa Talupidajate Keskliidu esindajad Leho Verk ja Kaul Nurm.

Eestimaa Talupidajate Keskliit on 1989. aastal asutatud katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on põllu- ja maamajandusliku ettevõtlusega tegelevate peretalude esindamine ja huvide kaitsmine. Eestimaa Talupidajate Keskliidu algatusel on loodud talutoidu katuskaubamärk „Ehtne Talutoit“, mida kasutab juba üle 60 tootja. Konkursi “Parim talutoit 2016” korraldamine on turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus.

Lisainformatsioon:

Kaul Nurm
Eestimaa Talupidajate Keskliit
Tel: 5664 7800
e-mail: kaul@taluliit.ee

rulli tagasi algusesse
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru