Nõmme talu

Peremees ja perenaine

Nõmme talu peremees ja perenaine on Linnar ja Ann.

Linnar on saarlane, kes on elanud paarkümmend aastat Tallinnas. Igapäevaselt töötab Linnar kaubamärkide valdkonnas. Vabal ajal tegeleb ta jooksmisega, renoveerib sajandivanust palkmaja ja ehitab paati.

Ann on pärit Põltsamaalt ja kogu oma täiskasvanuea olnud tallinlane. Erialalt on Ann juhiabi, kuid töötanud ka projektjuhina, tegelenud müügiga ning pidanud kohvikut. Vabal ajal restaureerib oma kodu tarbeks mööblit.

Mõned aastad tagasi müüsid Linnar ja Ann oma Tallinna korterid maha ning tulid maale elama ja lapsi kasvatama. Nende endi lapsepõlv möödus kel metsade ja merede, kel metsade ja põldude keskel, niiet toimus justkui oma juurte juurde tagasipöördumine. Uue perekonna koduks leiti 1900. aastal ehitatud pikk talumaja, endine mõisaaegne kõrtsukoht, mis asub Tuhala nõiakaevu lähedal karstialadel, allikate, maa-aluste jõgede ja nõiamüstika keskel. Tasapisi sai hakatud maja renoveerima ja oma koduks looma.

Suurest talu juurde kuulunud õunaaiast oli järele jäänud 6 vana õunapuud, mille õuntest oleks tahtnud perele mahla teha, kuid puudus aparatuur. Nii sai soetatud kellegi külasepa tehtud vana mahlapress ja trummelpurustaja. Purustaja osutus aga sedavõrd võimsaks, et võimaldanuks katta kogu küla vajaduse. Sellest sai alguse Nõmme talu traditsioon pakkuda sügiseti ka teistele õunamahla pressimise teenust. Täna on kasutusel juba moodsamad ja efektiivsemad Saksamaal ja Austrias valmistatud seadmed.

Nõmme talu täna

Huvitav on olnud jälgida siinsete perede arenguid – tundub, siin talus on elanud alati ettevõtlikud inimesed. Küll on siin kasvatatud köögivilju, peetud metslooma jahti, aetud koduveini, küpsetatud pirukaid. Siinkohal on eelmise suguvõsa tegevused kohati uut perekonda nakanud – tegeleme meiega mahlavaldkonnaga ja pakume ka cateringi teenust.

Nõmme talu õunamahl

Puhas kodune õunamahl oli juba vanade eeslaste armastatud jook ja väeallikas – muistsed eestlased ütlesid ikka, et kaks õuna päevas peletab arsti sinu ukselävelt. Nõmme talu õunamahl sisaldab 5,5 kg õunte mahla, see on valmistatud kohalikus Nõiavallas, enam kui saja-aastases talus, traditsioonilistel meetoditel. Mahl on pressitud Eesti koduaedades kasvanud õuntest ja selles ei ole ühtegi lisandit – on vaid see hea, mida puhas loodus meile õunte näol pakub. Nii on igas Nõmme talu õunamahla pakis peidus ka väike üllatus – mahlade maitsed võivad olla veidi erinevad nagu on erinevad ka õunte maitsed. Nõmme talu õunamahlal on ürgne vägi, mis aitab läbi murda tuulisest sügisest, hoida hingesoojust külmal talveperioodil, turgutada keha vitamiinivaesel kevadel ja leida leevendust kuumal suvel. Lisaks on meie juures võimalik ka tellida mahla pressimisteenust. Oleme mahla pakendanud 3-liitristesse kraaniga kottidesse, mis tagab selle säilivuse keldritemperatuuril vähemalt 12 kuu jooksul. Müüme ja turundame otse tarbijale, kuid müüme ka mõnedes kohalikes väikepoodides, varustame Tallinnas mõnda restorani ning müüme OTT kohtumistel. 

rulli tagasi algusesse
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru