Kloostrimetsa

Kloostrimetsa lugu

Kloostrimetsa on kaubamärk, mille tegemised ja tootmine toimub Korjuse-Vanapere talus, kus on katkematult elatud ja maad haritud enam kui 300 aastat. Talu asub Lääne-Harjumaal, Määra külas.  Tänasel päeval on meie peamisteks tegevusaladeks puuvilja- ja marjakasvatus ning neist siidri ja hoidiste valmistamine, metsamajandus ning solaarenergia tootmine. Kõik meie tooted kannavad mahemärgist.

Uue hoo ja hingamise sai talupidamine 1993 aastal. Praeguse juriidilise nimega – Usaldusühing Kloostrimetsa Fideikomiss – on tegutsetud  2013. aastast.

Kõige pikemalt on talus tegeletud kevadise kasemahla varumise ja müügiga. Esimene partii kasemahla müüdi 1999. aastal. Viimastel aastatel oleme lisaks kasemahlale varunud ka vahtramahla. Värsked puumahlad on kevadisel ajal väga populaarsed.  Klientide poolt on tunnustust leidnud erinevad kodused hoidised, mis valmivad oma aedadest ja põldudelt korjatud toorainest (põldmarjamoos, astelpalju-porgandimoos, angervaksasiirup, arooniamahl  jm).

20217. aastast omame aktsiisilao tegevusluba ning toodame vanasse hobusetalli rajatud siidrimajas siidrit. Meie siider valmib ainult talu õunaaedades kasvanud saagist. Talu õunaaedades kasvab üle 70 sordi õunu, nende hulgas on häid vanu taluaia sorte, uusi Eestis aretatud sorta aga ka spetsiaalseid siidrõuna sorte. Kaua laagerdunud siidrist valmib ka siidriäädikas, mis sobib salatikastme maitsestamiseks, liha marineerimiseks ja hommikuseks organismi äratajaks ning siidriželee mida soovitame lisandiks juustudele ja röstsaiale. Aga nagu ikka, tuleb toiduga olla julge katsetaja ja leida uusi häid ja huvitavaid maitsekooslusi!

rulli tagasi algusesse
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru