Väljaotsa Talu OÜ

Väljaotsa Talu OÜ sai alguse 1983. aastal. Algul oli talu vaid suvilaks, kuid 90ndate algul koliti päriselt maale. Talul oli siis maad 20 hektarit, mida järjest laiendati.

Köögiviljakasvatamist alustati salatitega ja muude väiksemate juurviljadega. Kasvatati tuhandetes tonnides aiasaadusi, mida müüdi hulgiladudele, kuni hulgiladude hinnad läksid nii alla, et see ei tasunud enam ära. Praegu on enamikul põldudel teravili ja majale lähematel maadel kasvatatakse tomatit, kurki, paprikat, kabatšokki, porrut ja sibulat, peamiselt oma müügipunktide tarbeks ja vähesel määral läheb hulgiladudesse veel porrut, tilli ja maitserohelist. Kasvatatud kabatšokk läheb peamiselt Tartu toidupangale. Peremees on neid omaalgatuslikult toetanud juba 6 aastat. Lisaks kasvatatakse lilli, nende müügi pealt teenib täna rohkem kui kapsapea pealt.

Kusagil 5 aastat tagasi alustas talu perenaine oma retseptide alusel erinevate hoidiste, mooside ja mahlade tegemist. Praeguseks hetkeks on neid kokku juba üle 20 erineva. 

Perenaine: “Ehtsa Talutoidu märk on meid palju aidanud nii müügikohtade kui ka messipiletite osas, mis on olnud igati tänuväärne. Ehtsa Talutoidu märk annab ikka uhkema tunde ja mida rohkem seda reklaamitakse, seda rohkem aitab see meie tegemistele ka kaasa.”

rulli tagasi algusesse
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru