Algab konkurss “Parim Talutoit 2016”

Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldab sel aastal esimest korda “Parim Talutoit 2016” valimise. Parimad tooted valitakse seitsmes erinevas kategoorias, võitjad kuulutatalutoit_soome_ehtsat_talutoitu_1200x1200px_prtakse välja 30. juulil Jänedal toimuvate XXV Eesti Talupäevade raames.

“Talutoidu konkursi eesmärk on innustada talunikke tegelema tootearendusega, tõstes seeläbi toodete kvaliteeti ja konkurentsivõimet nii Eesti turul kui ka väljaspool,” selgitas Kaul Nurm. Tema hinnangul suurendab konkurss eestimaiste talutoodete tuntust ning innustab inimesi talutoitu eelistama, aidates kaasa tasakaalustatud ja tervislike toitumisharjumuste kujunemisele. Parima talutoidu valimine on osa Talupidajate Keskliidu mitmeaastasest märgikampaaniast “Ehtne Talutoit”, mille eesmärgiks on
teadvustada ja tunnustada talutoodete kasulikkust ja mitmekesisust.

„Parim Talutoit 2016” selgitatakse välja järgnevates kategooriates:

  • Parim piimatoode
  • Parim pagaritoode
  • Parim lihatoode
  • Parim sõretoode
  • Parim keedis
  • Parim tervisetoode
  • Parim jook

Hindamiskomisjon valib parimad tooted 15. juulil Tallinnas, kohvikus Kuusk Hernesto. “Parim Talutoit 2016” kuulutatakse välja 30. juulil Eesti Talupäevadel Jänedal.

„Parim Talutoit 2016“ hindamiskomisjoni kuuluvad toitumisteadlased, Eesti Peakokkade Ühenduse esindaja, toitlustamisega tegelevate õppeasutuste pedagoogid, ajakirjanikud, kokad, ning toidublogijad. Komisjoni esimees on Eesti Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm.

Konkursil osalemist saab kinnitada siin:  “Parim Talutoit 2016.”

Eestimaa Talupidajate Keskliit on 1989. aastal asutatud katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on põllu- ja maamajandusliku ettevõtlusega tegelevate peretalude esindamine ja huvide kaitsmine. Eestimaa Talupidajate Keskliidu algatusel on loodud talutoidu katuskaubamärk „Ehtne Talutoit“, mida kasutab juba üle 60 tootja. “Ehtne Talutoit” tutvustamisel on kasutatud PRIA turuarendustoetust.

Lisainformatsioon:
Kaul Nurm
e-mail: kaul@taluliit.ee
Tel: 5664 7800

 

rulli tagasi algusesse
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru